Decoupage dla każdego

Obecnie bardzo modnym trendem wśród różnych ludzi stało się wykonywanie produktów decoupage.

Czym tak właściwie jest decoupage?

 

Decoupage to metoda zdobienia polegająca na ozdabianiu wyrobów drewnianych specjalnym, ozdobnym papierem. Ozdabiać w taki sposób można nie tylko drewno, ale i inne materiały – jednak drewno jest chyba najczęściej preferowaną powierzchnią. Następnie tak przygotowany wyrób pokrywa się lakierem, dzięki czemu wygląda on tak, jakby był pomalowany. Dużym plusem decoupage jest jego prostota i dostępność – właściwie każdy zainteresowany o minimalnych zdolnościach manualnych i dużych chęciach, gdy zaopatrzy się w odpowiednie materiały, takie jak wyroby drewniane, szklane, ozdobny papier, kleje – może wykonywać ozdoby w tym stylu. Wystarczy odrobina praktyki w celu nabrania wprawy i będziemy mogli ozdobić nasz dom pięknymi drewnianymi pudełkami, podstawkami, szklanymi wazonami czy świecznikami, za wcale nieduże pieniądze.

Poza tym wiele osób, szczególnie bardziej zaawansowanych w technikach decoupage, traktuje taką twórczość jako sposób na zarobienie pieniędzy. Plusem jest również dostępność materiałów – decoupage sklep oferujący wiele ciekawych artykułów służących do tworzenia pięknych przedmiotów techniką decoupage.

Artykuły decoupage można też kupić w sklepach typu empik, ale można zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w materiałach dla artystów stosującą technikę decoupage. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z własnymi wyrobami, nic bardziej prostego – decoupage sklep zapewni ci materiały do wykonania twojej pierwszej ozdoby.

Najlepszą ofertę możesz sprawdzić na https://www.swiatartysty.pl/pl/c/DECOUPAGE/36