Egzotyczna Tajlandia

Tajlandia jest krajem, który cieszy się ogromną popularnością pośród turystów. W Azji jest to jeden z najczęściej wybieranych przez wczasowiczów krajów. Jest to bezpieczne i przyjazne dla zwiedzających miejsce o egzotycznym uroku. Tajlandia wakacje oznaczają dużą dawkę słońca, cudowne widoki i ciepłe morze, w którym kąpanie się to czysty relaks i radość.

Bangkok

Stolica Tajlandii przyciąga zwiedzających z całego świata. Miasto ma swój niepowtarzalny klimat, dzięki któremu turyści przeżywają tu niezapomniane chwile. Miłośnicy zabytków mogą podziwiać piękne świątynie, a osoby, które gustują w eksperymentach kulinarnych cieszą się egzotyczną kuchnią. Budynkiem, który uchodzi za najważniejszą atrakcję stolicy Tajlandii jest Wielki Pałac wraz z kompleksem świątyń Wat Phra Keo. Tajlandia wakacje mogą być naprawdę pouczające. W owym kompleksie świątyń znajduje się posąg Szmaragdowego Buddy.

Wyspa w kształcie łzy

Największa w Tajlandii wyspa Phuket z lotu ptaka ma kształt łzy lub kropli wody. Nazywana jest turystycznym rajem, w którym można zażyć luksusów w rozsądnej cenie. Na wyspie Phuket można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do tego żeby wypocząć, zrelaksować się, ale też dobrze się bawić.

Bajeczna zatoka Phang Nga

Krajobraz zatoki Phang Nhga jest tak bajeczny i niezwykły, że utworzono tu Park Narodowy, po to, by go chronić. Na wodzie rozrzuconych jest mnóstwo wysepek powstałych z wapienia, które pokryte są intensywnie zieloną roślinnością.

Pływający Targ

Kiedy już nasyciło się najbardziej popularnymi atrakcjami, warto zwrócić uwagę na liczne ciekawe miejsca, które może nie są pierwsze na liście przeciętnego turysty, ale również zasługują na uwagę i potrafią wzbudzić zachwyt. W Damnoen Saduak znajduje się jedyny w swoim rodzaju Pływający Targ. Zamiast placu jest tutaj długi kanał, a zamiast ze straganów kupcy handlują swoim towarem z łodzi. Tajlandia wakacje w tym i wielu innych przypadkach może być zaskakującą przygodą. W owych łodziach znajdują się towary różnego rodzaju. Są to egzotyczne przyprawy, owoce, rękodzieło. Pływający Targ w przeszłości nie był niczym niezwykłym w Tajlandii. Zanim powstały asfaltowe drogi było wiele takich miejsc.