Etykiety ochronne i zabezpieczające

Etykiety ochronne czy etykiety zabezpieczające stosowane są przede wszystkim w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa przesyłkę, jak i wszelakiego rodzaju towarów transportowanych na różne odległości. Tu możliwości jest wiele, a rodzaj etykiety, jaka zostanie zastosowana zależy tak naprawdę od zabezpieczanego i chronionego towaru.

Najczęściej stosowane zabezpieczenia
Na rynku dostępnych jest mnóstwo systemów zabezpieczeń pochodzących od różnych firm, które przede wszystkim zapewniają przesyłkom stosunkowo wysoką ochronę przed wszelkiego rodzaju nadużyciami czy manipulacjami. Wiele firm swoim klientom oferuje etykiety ochronne i zabezpieczające, które spełniają wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa, jak i ochrony informacji w nich zawartych przed próbą fałszerstwa. Takie zabezpieczenia gwarantują także utratę funkcjonalności każdej etykiety w każdej sytuacji, w której ktoś w nieodpowiednim momencie zdecyduje się na jej odklejenie.
Dodatkowymi elementami zabezpieczającymi przesyłki w czasie transportu są przede wszystkim:
-zabezpieczające tłoczenia,
-zastosowanie hologramów czy farb farba fluorescencyjnych,
-korzystanie z markerów identyfikacyjnych.

Cechy charakterystyczne etykiet ochronnych i zabezpieczających
Etykiety zabezpieczające i ochronne wykonywane są przede wszystkim z zastosowaniem poliestrowych folii, o zróżnicowane grubości (uzależnionej przede wszystkim od wyboru odpowiedniego zabezpieczenia). W etykietach stosuje się następujące metody druku:
-druk rotacyjny,
-druk cyfrowy,
-druk na gorąco,
-sitodruk,
-druk termotransferowy.

Zobacz tutaj:
https://swiatetykiet24.pl/etykiety-zabezpieczajace-wodoodporne