Gogle narciarskie mogą ocalić Twój wzrok

Wybierasz się na narty bez gogli? Wiesz czym to grozi? Słońce, które odbija się od śniegu może wyrządzić ogromną szkodę Twoim oczom: doprowadzić do zaćmy, zapalenia rogówki i siatkówki i innych schorzeń. Mróz może dodatkowo nadwyrężyć ich kondycję. Niebezpieczne są także wystające gałęzie mijanych drzew. Jeśli zależy Ci na zdrowiu oraz komforcie, zadbaj o pełne wyposażenie narciarskie. Jakich gogli powinieneś szukać?

Gogle narciarskie

Jeśli masz wadę wzroku i na co dzień nosisz okulary, nie musisz się martwić, że w górach będziesz musiał bez nich funkcjonować. Bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego producenci stworzyli specjalne gogle, które można nałożyć na okulary korekcyjne. Ewentualnie możesz się zdecydować na zakup ramki zawierającej szkła korekcyjne, którą umieszcza się w goglach. Co więcej, gogle narciarskie mogą posiadać fotochromatyczne szkła, zalecane przez okulistów.

Nie kupuj najtańszych gogli. Upewnij się, że posiadają filtr UV, który na pewno ochroni Twoje oczy przed działaniem słońca. Uważaj na niepewne marki – mogą fałszować faktyczną jakość filtru. Inną ważną kwestią jest kolor szkieł gogli. W sklepie zetkniesz z różnymi barwami. Oznaczają one stopień przepuszczalności światła.

Gogle na narty

Gogle na narty mogą być inne także w zależności od płci. Z reguły mężczyźni mają szerszą twarz od kobiet, dlatego ich gogle są szersze i mają większą ramę. Możesz też spotkać się z wyraźnym stylem dedykowanym określonej płci.

Jeżeli szukasz dodatkowych udogodnień, pomyśl o zakupieniu gogli, które mają wbudowany system Anti-Fog, zapobiegający parowaniu szkieł – co jest wynikiem różnicy temperatury podczas jazdy. Zyskasz dzięki temu ogromną wygodę. Bez zbędnych rozpraszaczy, będziesz mógł w pełni oddać się zimowemu szaleństwu.

Sprawdź również: