Zasięg maszyny czyszczącej podłogę w kontekście pojemności jej baterii

Nasi Klienci często mają problem z odniesieniem pojemności baterii maszyn czyszczących, do ich zasięgu działania. Tymczasem wiele czynników (nie tylko pojemność) ma wpływ na ten parametr. Zastanówmy się, jak wiele może wykonać klasyczna maszyna do czyszczenia podłóg, której pojemność baterii sięga przykładowo około 55 Ah.

Funkcjonalizm i wygoda

Jak łatwo zauważyć, urządzenie o tych parametrach nie należy do największych. Do naszych testów wybraliśmy właśnie taki produkt, który jest przeznaczony do małych i średnich pomieszczeń. Niemniej, szereg urządzeń dostępnych w naszej ofercie posiada właśnie taką pojemność.

Jak długo? Jak dużo?

Pierwszym, najważniejszym zresztą z punktu widzenia Klienta czynnikiem, będzie oczywiście zasięg danego urządzenia i powierzchnia, jaką jest on w stanie oczyścić w przeciągu jednej godziny. Takie przykładowe maszyny do czyszczenia podłóg, są w stanie wyczyścić do 1400 metrów kwadratowych w ciągu jednej godziny. Z kolei maksymalny czas pracy sprzętu – biorąc pod uwagę pełne naładowanie baterii – to około 2 godziny. Podsumowując, urządzenie to „na jednym ładowaniu” będzie w stanie oczyścić i wysuszyć około 3000 metrów kwadratowych.

Moc silnika

Bateryjne maszyny do czyszczenia podłóg, posiadają z reguły dwa odrębne silniki. Pierwszy z nich zasila ssawę a drugi – szczotkę. Zazwyczaj moc silnika szczotki jest nieco mniejsza od jego „ssawkowego” odpowiednika i wynosi jakieś 300 W (zakładając wyżej wymienioną pojemność). Z kolei silnik ssawki to około 400 W.

Szerokość pracy

Teoretycznie parametr ten nie jest bezpośrednio powiązany z pojemnością baterii, aczkolwiek należy pamiętać, że im większa szerokość optymalnego działania maszyny, tym większa moc i szybsze zużycie baterii. W optymalnych urządzeniach o pojemności 55 Ah, parametr ten wyniesie około 450 mm.

Podsumowując, oferowane przez nas urządzenia czyszczące do podłóg, charakteryzują się doskonałymi parametrami pracy, nawet w przypadku ogniw o relatywnie niskiej pojemności. Dzięki temu to właśnie nasze rozwiązania są najlepsze i najbardziej konkurencyjne na rynku.

Więcej dowiesz się na: http://www.numatic-haerson.pl/